Gubbmyren skoter

 • Hyra snöskoter
 • Hyra skoter stöten

  Skotertillstånd. Föreningen tog vid årsmötet beslut om tillstånd att köra snöskoter mellan den egna fastigheten och markerad skoterled vid Kraftledningen/Fjällvägen och skoterled norr om Östfjällsvägen. Endast markerade transportleder får användas. Se separat karta nedan med inlagda transportleder.
 • gubbmyren skoter

 • Skistar skoter

  Vad är Gubbmyren. Gubbmyren är ett trivsamt och variationsrikt stugområde nära Lindvallen och Sälfjällstorget i Sälen. Inom området finns fritidshus, de flesta från och tidigt tal. Om du vill veta mer om området och samfälligheten, klicka här! Föreningsidé. Syftet med vår föreningsidé är.


   Friåkningsområden skoter

  Längdskidspår. Senast uppdaterad av Ulrika Björn Gillar du längdspåren? Vi vill gärna göra dem ännu bättre! Swisha gärna ett bidrag 72 53 - TACK! För att se skylten, klicka här. För att se skidkartan, Klicka här.

  Hyra snöskoter kläppen

  Ledkarta. Nu äntligen är nya kartan här. Den finns att köpa på de flesta skoterrelaterade näringställena för kr. För att få den hemskickad så sätter du in kr på BG Märk insättningen med karta, namn och adress så skickas den till er. Skicka gärna ett mail till klubben så håller vi utkik efter insättningen.

  Skoter weekend

  Gubbmyren är ett trivsamt och variationsrikt stugområde nära Lindvallen och Sälfjällstorget i Sälen. Inom området finns fritidshus, de flesta från och tidigt tal. Här läggs löpande information ut. Du kan även besöka vår hemsida Private Only members can see who's in the group and what they post. Visible.

 • Skoter weekend

 • Skoter i fjällen

   Uppgifter om platsen senast uppdaterade: - Reservation för felaktigheter i uppgifterna. Gubbmyren i Malung-Sälens kommun, Dalarnas län på Skidspå

  Skoter semester

  Official cross-country ski trail in Gubbmyren east of Sälen in Dalarna County This is an official cross-country ski trail in the Gubbmyren Long Ski Area and runs along forests past Östfjället and several bogs in the northern part of Gubbmyren.

  Hyra snöskoter

 • Skotertillstånd. Föreningen tog vid årsmötet beslut om tillstånd att köra snöskoter mellan den egna fastigheten och markerad skoterled vid Kraftledningen/Fjällvägen och skoterled norr om Östfjällsvägen. Endast markerade transportleder får användas. Se separat karta nedan med inlagda transportleder.